ثبت نام  ورود به حساب کاربری
 021-91002725 |    P.R@kpadco.com |   تاریخ امروز : 1402/7/1   |    ساعت : 15:33:23 |  


بررسی پروژه های شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر در استان های غرب کشور در سفری سه روزه

مهندس مسعود وجدانی فرد سرپرست شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر به همراه دکتر حبیبی عضو هیت مدیره و برخی از مدیران شرکت در سفری سه روزه از پروژه های این شرکت در استان های لرستان ، ایلام و کرمانشاه بازدید و آخرین وضعیت آنها را مورد بررسی قرار دادند
مهندس وجدانی فرد از مجتمع گلخانه ای شهرستان هلیلان استان ایلام که در زمینی به مساحت ۱۳ هکتار با ۷/۲ هکتار گلخانه احداث گردیده بازدید بعمل آورد و از نزدیک مسائل و موانع پیش روی تولید در این مجتمع را مورد بررسی قرار داد.
بنا به گزارش مدیر مجتمع هم اکنون ۵ هکتار از این گلخانه زیر کشت فلفل دلمه رنگی می باشد که پیش بینی می شود ۳۵۰ تن محصول از آن برداشت و روانه بازار می شود.
در ادامه این سفر پروژه شهرک گلخانه ای کوثر اسلام آبادغرب در استان کرمانشاه به عنوان بزرگترین گلخانه این استان مورد بازدید قرار گرفت و وضعیت پیشرفت فیزیکی و مسائل و مشکلات اجرایی پروژه را مورد بررسی قرار گرفت.
مدیر پروژه مذکور طی گزارشی اعلام نمود هم اکنون در فاز اول ۱۱ هکتار گلخانه در دو سایت ۵/۵ هکتاری در حال اجرا می باشد. وی عمده مشکلات این پروژه نیمه فعال را در حوزه منابع مالی و گازرسانی دانست. و عنوان داشت :موضوع عملیات خط انتقال گازرسانی به این شهرک گلخانه ای در یک سال اخیر متوقف شده که خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته و تعیین پیمانکار از سوی شرکت گاز استان به زودی ادامه اجرای پروژه خط انتقال گاز عملیاتی خواهد شد.
همچنین در این سفر از پروژه های بخشی آبزی پروری شامل مزرعه تکثیر و پرورش ماهی قزل آلا رنگین کمان ماهیچال شهرستان الیگودرز و سد ایوشان در استان لرستان و سد تنگ حمام در شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه بازدید و مسایل و مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت.