ثبت نام  ورود به حساب کاربری
 021-91002725 |    P.R@kpadco.com |   تاریخ امروز : 1402/9/9   |    ساعت : 0:30:44 |  


معرفی شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر :
تاریخچه فعالیت شرکت:

شرکت پیشگامان کشاورزی کوثر {جهان کشت} از سال ۱۳۴۴ تأسیس و در زمینه های زراعی و دامپروری فعالیت خود را در منطقه احمدآباد مستوفی آغاز و سپس حوزه گلخانه ای را نیز به حوزه های فعالیت خود اضافه کرد.بر اساس سیاست های سازمان اقتصادی کوثر مبنی بر استقرار شرکت ها در محل فارم ها و پروژه ها، از سال ۱۳۹۳ شرکت جهان کشت به استان کرمانشاه منتقل می شود و فعالیت های خود را با نام شرکت پیشگامان کشاورزی کوثر کرمانشاه ادامه می دهد که در سه حوزه دامپروری در بخش دینور شهرستان صحنه، حوزه گلخانه ای در شهرستان اسلام آباد غرب و بخش اراضی سامانه گرمسیری جهت احداث باغات و تولید علوفه در شهرستان قصرشیرین، فعالیت خود را در استان کرمانشاه آغاز کرده و در حال توسعه آن هاست. در این رابطه بر اساس سیاست های سازمان اقتصادی کوثر فعالیت بخش دامپروری به شرکتهای تخصصی هم گروه منتقل گردید.

فعالیت های اصلی شرکت:

شرکت پیشگامان کشاورزی کوثر دارای چندین مزرعه و گلخانه های در استانهای کشور می باشد عمده فعالیت این شرکت ساخت گلخانه، تولید نشا {در آینده} و تولید عسل و محصولات کشاورزی همچون گندم، جو، یونجه و … می باشد. این شرکت دارای گلخانه هایی در احمد آباد مستوفی، اسلام آباد غرب و هلیلان می باشد و همچنین مزارعی برای تولید گندم، جو، یونجه و کلزا در احمد اباد مستوفی می باشد. عمده تمرکز شرکت در ساخت گلخانه با تکیه بر نیروی بومی و متخصص داخلی می باشد .

چشم انداز:

شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر در صدد است تا سال ۱۴۰۲ سهم ۲۵ درصدی از صادرات تولیدات محصولات به کشور روسیه بدست آورد و تولید بذر و بستر و هر گونه لوازم و قطعات که بطور مستقیم وغیر مستقیم در ارتباط با گلخانه، و قرار گرفتن در رتبه بزرگترین صنایع گلخانه ای در سطح منطقه خاورمیانه باشد. استراتژی ها، اهداف و برنامه ها:

  • -تولید بذر برای نشاء گلخانه ای
  • -تولید محصولات ارگانیک و ایمنی
  • -توسعه و تنوع محصول و افزایش سهم بازار صادراتی و داخلی
  • کنترل بهای تمام شده
  • -تولید گیاهان دارویی، استفاده از ظرفیت های بومی
  • -کاهش و کنترل مصرف آب

چالش ها و فرصتها

– اعمال تحریم که موجب عدم همکاری شرکت های پیشرو در ساخت و صدور تکنولوژی های جدید به کشور شده است.
– نوسانات نرخ ارز و افزایش تورم در کشور
– کافی نبودن تسهیلات کم بهره بانکی و کوتاه بودن زمان تنفس باز پرداخت اقساط بانکی
– افزایش روز افزون نرخ فولاد و سازه های فولادی مورد استفاده در ساخت گلخانه –
– عدم وجود قوانین و مقررات حمایتی در زمینه ایجاد گلخانه
– نبود تنوع و تناوب در تولید نشا

فرصت ها:

۱) استفاده از گلخانه هوشمند {هیدروپونیک} که از طریق بسترهای کشت قرار میگیرد و تا ۷۰ درصد در مصرف آب میتوان صرفه جویی نمود.
۲) پایین بودن قیمت سوخت جهت گرمایش فضای گلخانه ای .
۳) دسترسی زمینی و دریایی به بازار کشورهای همسایه .
۴) جذابیت بازار ایران در نظر مشتریان خارجی به دلیل اقلیم مناسب و جذاب

سهم بازار و صادرات

در حال حاضر فروش شرکت به میوه و تره بار مرکزی از استان ها از جمله کرمانشاه و تهران می باشد.. صادرات شرکت با توجه به بررسی و مطالعات بازار صیفی جات در عراق، روسیه و کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای خزر، گوجه فرنگی را به عنوان انتخاب اول و دو محصول استراتژیک دیگر نیز یعنی بذر و خیار را برای تولید در گلخانه های اسلام آباد غرب، هلیلان و احمدآباد مستوفی انتخاب کرده که ضمن تأمین مواد اولیه غذایی کشور و صرفه اقتصادی و بهره وری مناسب آن ها، در امر اشتغال زایی نیز نقش بسزایی ایفا می کنند.